استخر شیشه ای

استخر شیشه ای

عنوان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

استخر شیشه ای چیست

استخر شیشه ای از کنار هم قرار گرفتن شیشه های چندلایه لمینیت شده که دارای توان و استحکام بالایی می باشد تشکیل میشود، شیشه های به کار رفته در استخر شیشه ای بر اساس ابعاد و حجم آب محاسبه می شود و تعداد لایه ها و ضخامت آن مشخص می شود.

مزایای استخر شیشه ای

استخر شیشه ای این تصور بصری را ایجاد می کند که دیواری در اطراف و کف استخر وجود ندارد و یک دیوار عمودی از آب را مقابل چشم ما قرار می دهد، که منظره ای حیرت انگیز و جذاب را به پروژه شما اضافه می کند،
در استخر های شیشه ای این امکان وجود دارد که از لبه های شیشه ای آن آب سر ریز شود و امکان های نمایشی برای طراح پروژه فراهم آورد.


استخر شیشه ای بیکران:
استخر های بیکران که که معمولا در بالای ساختمان ها قرار می گیرد با هم سطح شدن آب و دیواره های شیشه ای اطراف استخر به دست می آید که تصور یک مکعب آب معاق را در ذهن بیننده ایجاد می کند.

انواع استخر شیشه ای

به سه دسته دیواره شیشه ای و کف شیشه ای و پنجره شیشه ای تقسیم می شود.

استخردیواره شیشه ای

استخر دیواره شیشه ای از یک یا چند دیواره شیشه ای تشکیل می شود، قسمت دیگر استخر دیواره شیشه ای با استفاده از مصالح رایج ساخته میشود. در استخر شیشه ای با دیواره شیشه ای، دیواره شیشه ای موردنظر از بالا بدون قاب است و در پایه و کناره ها به صورت پنهان در سازه اصلی قرار میگیرد که یک نمای بدون قاب شیشه ای را در اختیار شما می گذارد.

استخر کف شیشه ای

در خاص ترین و زیبا ترین حالت استخر شیشه ای می توان قسمتی از کف سازه اصلی را به صورت شیشه ای طراحی کرد. کف شیشه ای استخر شیشه ای از سیستم های پیچیده شیشه ای چندلایه تشکیل شده است که دارای ضخامت زیاد و قابل توجهی می باشد.

استخر کف شیشه ای معمولا به عنوان نورگیر و در طبقات بالای ساختمان اجرا می شود، استخر کف شیشه ای یک انتخاب پرهزینه و بسیار تخصصی می باشد، وجود کوچکترین خطا و سهل انگاری در محاسبات می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بار آورد.

استخر کف شیشه ای با وجود چالش برانگیز بودن و سختی مراحل طراحی، تولید و نصب در صورت اجرای صحیح می تواند وجه تمایزی چشمگیر و حیرت انگیز برای پروژه شما باشد.

استخر پنجره شیشه ای

این پنجره  شیشه ای در زیر آب در استخر های شیشه ای از نظر بصری تاثیر ویژه ای دارد و عامل شگفتی را در استخر شیشه ای شما فراهم می کند. شیشه های به کار رفته در استخر پنجره شیشه ای باید بر اساس ابعاد و حجم آب مورد نظر استخر از شیشه چندلایه مورد اسفاده قرار بگیرد تا توان تحمل وزن آب استخر را داشته باشد.

آب بندی استخر شیشه ای

آب بندی استخر شیشه ای یکی از مهم ترین و تخصصی ترین مراحل اجرای یک استخر شیشه ای است، آب بندی استخر شیشه ای باید به صورتی باشد که استخر در حال استفاده دچار نشتی نشود.
آب بندی استخر شیشه ای با استفاده از چسب و ماده های مخصوص که بین سازه اصلی و شیشه مورد نظر قرار می گیرد انجام می شود. آب بندی استخر شیشه ای مستلزم اقدامات و پیش بینی های است که در مراحل مختلف طراحی، تولید و اجرا انجام میشود.
بنابراین آب بندی استخر شیشه ای خود به تنهایی فارغ از یک آب بندی ساده یک مبحث جدا بوده و عملکردی دقیق و حساب شده را در تمامی مراحل طراحی، تولید و اجرا و خود پروسه آب بندی می طلبد.

هزینه ساخت استخر شیشه ای

قیمت استخر شیشه ای بر اساس نوع استخر، مواد مصرفی و ابعاد و اندازه آن متغیر است، یکی از عوامل تعیین هزینه استخر شیشه ای نوع شیشه مورد نیاز و تعداد لایه های آن می باشد، برای انجام مراحل فنی و محاسبات دقیق جهت انتخاب شیشه مورد نیاز و دیگر موارد مصرفی در ساخت استخر شیشه ای می توانید از طریق شماره های تماس یا راه های ارتباطی دیگر با کارشناسان واحد فنی شرکت آرکاجام کاوه تماس بگیرید.

سازه های شیشه ای

ارتباط با ما

  • تلفن:

    021-22763391-4

  • فکس:

    021-22564317

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید